KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15371031
nr 1537 1031
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Signerad, strandbild. Olja på duk, 47x70 cm, yttermått inklusive ram: 62x88 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 24 april 2023
kl 20:54:03
24/4 18:59:25
- Klassiska
24 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Alexis Ankarcrona
Läs mer om Alexis Ankarcrona